תיקון כלי עבודה וגינון עם דבק אפוקסי

אם אתם אנשים של “עשה זאת בעצמך”, סביר להניח שיש לכם בבית מחסן ציוד מכובד. מי שאוהב לעבוד בבית ובגינה מחזיק כלים כמו מעדר, מגרפה, את חפירה ועוד. אין דבר יותר מרגיע מלעבד אדמה ולעבוד בגינה, בין אם היא נמצאת במרפסת ובין אם מחוץ לבית. הדבר שהכי פחות מרגיע הוא כשקוראת תקלה והכלים מתקלקלים. הסיבות לכך יכולות להיות רבות: מכה, בלאי, איכות ירודה ועוד אך הפתרון הוא אחד: שימוש בדבק חזק כמו פוקסיפול יכול לסייע לכם לתקן כל כלי במהירות שיא מבלי לצאת מהאווירה הרגועה ולחזור לטפח את הגינה שלכם.

השימוש בפוקסיפול קל ונוח מתמיד

גינון הוא אינו עניין פשוט. מעבר לעבודה הפיזית הכרוכה בכך, ישנן סוגיות כמו היחס המיוחד שצריך לתת לכל צמח ופרח מבחינת השקיה ותאורה ותכנון המרחב בצורה אידיאלית מבחינת כושר הצמיחה של הפרחים ואסתטיקה. מי שעוסק בגינון ביתי מכיר את כל האתגרים הללו ולכן דווקא בתיקון כלי העבודה פוקסיפול עושה לכם את החיים קלים.

כדי לתקן למשל את חפירה, יש לנקות תחילה את כל המשטחים מאבק ושומנים. אם מדובר בידית ובחלק שהתנתק ממנה, או מוט שנשבר, יש לוודא כי שני החלקים נקיים. לאחר מכן נוטלים דבק אפוקסי של פוקסיפול ומערבבים בין שתי השפופרות שבערכה. החומר הלבן והחומר האפור יוצרים יחד דבק חזק אותו ניתן למרוח על המוט או הידית ולהדביק אותה בחזרה למקומה. על-מנת שהדבק יחזיק, יש להמתין 10 דקות לאחר ההדבקה לפני שמחזירים את הכלי לשימוש. אם חשובה לכם גם האסתטיקה של כלי העבודה, תשמחו לדעת שכל שאריות דבק פוקסיפול ניתנות לשיוף, ניסור וצביעה. מדובר בדבק תעשייתי חזק ולכן טיפול בשאריות שנותרו לא פוגם בחלק שהדבקתם ואתם יכולים לסדר את כלי העבודה בצורה שתראה כאילו לא קרה לו כלום ומעולם לא הדבקתם אותו.

פוקסיפול מדביק הכל

מעבר לכך, פוקסיפול יכול לשמש לתיקון מהיר של כלי ניקוי הנמצאים בשימוש תדיר בכל בית. למגבים ומטאטאים למשל, יש נטייה לצבור בלאי שגורם למקל להתנתק מהחלק התחתון ולהוציא אותם משימוש. עם דבק אפוקסי תוכלו להדביק בחזרה את החלקים ולחזור תוך כמה דקות לעבודות הניקיון ללא הפרעה. כשפוקסיפול מתייבש הוא עמיד נגד מים ולכן, הוא נהדר לאביזרי ניקוי.

המחיר של פוקסיפול שווה לכל כיס ולכן ניתן להחזיק ערכות שלו במחסן, בצמוד לכלים עצמם. באופן זה, בכל פעם שתתקלו בבעיה ותאלצו לעצור את העבודה בגלל כלי שבור, הוא יהיה זמין עבורכם לטיפול באותו כלי.

פוקסיפול הוא דבק חזק ומיועד למגוון של חומרים: מתכת, זכוכית, גומי, עץ ועוד. לכן, לא משנה איזה חלק בכלי נשבר לכם, אתם יכולים לסמוך על פוקסיפול שיסייע לכם לשמור על שלמות כלי הגינון והעבודה. עובדה זו חשובה במיוחד משום שכלי גינון לרוב מבוססים על ידית מעץ וחלק תחתון כגון את או מגרפה, ממתכת. ביניהם יש לעיתים גומיות ובנוסף הם לפעמים משלבים פלסטיק מסוגים שונים, לאחיזה נוחה יותר.

סוגים אחרים של דבק עלולים להתגלות כלא יעילים, משום שהם מתאימים רק לסוג אחד של חומר, למשל עץ. במידה ואתם צריכים להדביק את העץ לחלק מתכת הדבק לא יתפוס ובדיוק את האתגר הזה הפוקסיפול מצליח לפצח. תוכלו בעזרתו להדביק מגוון של חומרים ללא היסוס והשימוש הפשוט בו גם לא יוציא אתכם מריכוז או יגזול מכם יותר מדי זמן שהייתם יכולים להקדיש לתחביב שלכם.

  • פוקסיפול הינו דבק חזק ועמיד ביותר.
  • דבק אפוקסי דו-מרכיבי קל לשימוש וליישום מהיר.
  • בעל יכולת הדבקה של חומרים רבים כגון: מתכת, בטון, קרמיקה, עץ, שיש, פלסטיק, זכוכית, בטון, מלט, גרניט, פרוצלן ועוד.
  • בגלל חוזקו ועמידותו הרבה הוא אידיאלי עבור תיקונים בבית, בתעשייה, בענף הרכב, לתחביבים ומלאכות.
  • דבק מעולה בעל יכולת הדבקה כשל ״הלחמה קרה״
  • החומר מיושם בקלות במריחת המשחה ומתקשה כמתכת
  • עמיד בפני מים, מזג אוויר, שמנים ובטמפרטורה של 180 מעלות בהתאם ליישום.