השימושים של פוקסיפול בתחזוקה ושיפוץ הגינה

מי שמטפח גינה ביתית, דואג להרבה יותר אלמנטים במרחב מאשר רק הצמחייה. כדי ליצור אווירה קסומה וייחודית בגינה, ניתן למצוא במשתלות ובחנויות שלל פריטים דקורטיביים לקישוט ונוי כגון: גמדי גינה חמודים, פנסים, עששיות עם מראה מיוחד, פסלונים קטנים, שבשבות ועוד.

שלמות הפריטים האלו חשובה לעיתים לא פחות משלמות הצמחייה ויש לדאוג לטיפוח שלהם כשם שדואגים לפרחים ולשיחים. השילוב בין הטבע המרהיב לפריטים תעשייתיים יותר, הוא שיוצר גינה שנעים לשהות בה לבד או עם המשפחה והחברים והיא תמיד עושה רושם חיובי ונעים.

כדי לדאוג לשלמות הפריטים הדקורטיביים, רצוי שתמיד יהיה לכם בנמצא דבק חזק. דוגמה לכזה הוא פוקסיפול, דבק תעשייתי חזק במיוחד המשמש להדבקה של מגוון רחב של חומרים: עץ, מתכת, קרמיקה, זכוכית ועוד. באמצעותו, תוכלו לתקן כמעט כל פריט שנמצא בגינה ולא משנה מאיזה חומר הוא עשוי.

הדבקה מהירה וקלילה

כדי להמחיש כמה נוחה העבודה עם פוקסיפול, ניקח לדוגמה את העששיות. עששית היא פנס שאינו חשמלי והוא מורכב מקופסה ובה שמן ופתילה. עם הדלקת הפתילה העששית מפיצה אור, שהוא אומנם חלש יותר מאורם של אמצעי תאורה מודרניים יותר, אך מעניק אווירה מיוחדת. העששיות היו נפוצות ככלי תאורה עיקרי במאות הקודמות, טרם גילוי החשמל. כיום, כאמור, הן משמשות בעיקר ליצירת אווירה הקורצת לוינטג' ותקופות מוקדמות יותר בהיסטוריה והיא מתאימה לתאורת לילה קסומה בגינות מכל סוג.

הבחירה בפריט זה אינה מקרית. מדובר בדקורציה שמשלבת בתוכה מראה עתיק ומלא מסתורין, יחד עם אחד החומרים המאתגרים ביותר להדבקה – הברזל. מעבר לכך, בניגוד לגמדי גינה או פסלונים אחרים, את העששית ניתן להניח על הקרקע אך פעמים רבות גם תולים בגובה. זה אומר שאם היא נשברת, היא עלולה לפגוע במישהו שיעבור מתחתיה ותיקון שלה בזמן אמת הוא חיוני להמשך שהות נעימה ובטוחה בכל גינה. אם בכל זאת החלטתם להניח את העששית על האדמה בין הצמחים או בכניסה לגינה, חשוב שהחלק התחתון שלה יהיה יציב ותקין כדי שהיא תעמוד היטב ולא חלילה תיפול, תשבר ותגרום לשריפה.

כדי להדביק עששית שהחלק התחתון שלה התנתק או נשבר, יש לנקות את האיזורים שצריך להדביק מלכלוך, שומנים ואבק. זוהי פעולה פשוטה המסייעת לדבק האפוקסי להיתפס על הברזל וניתן לבצע זאת באמצעות מטלית או מברשת שיסלקו לכלוכים לא רצויים.

לאחר מכן, יש לערבב את הדבק. ההכנה של דבק פוקסיפול היא פשוטה ביותר וכוללת ערבוב של שני חומרים המגיעים באותה ערכה: A ו B. האינדיקציה לעירבוב תקין של החומרים הוא הצבע האחיד שמתקבל מהם, המציין כי כעת ניתן להשתמש בדבק. לאחר מכן, מורחים בעדינות את הדבק על כל חלק שרוצים להדביק וממתינים 10 דקות. חשוב להמתין את הזמן הזה כדי לתת לדבק הזדמנות להתייבש ואין צורך למהר ולקבל תוצאה חלקית. לאחר 10 דקות, העששית מוכנה! אתם יכולים להניח אותה שוב על הקרקע והיא תשמור על יציבות או לתלות אותה בגינה ללא חשש לפגיעה מחלקים נושרים.

שיוף השאריות של פוקסיפול

עששיות הן כאמור אלמנט כמעט אומנותי ומעניקות לגינה נופך מיוחד. ככאלו, חשוב לשמור על העיצוב המקורי שלהן כמה שיותר. לכן פוקסיפול הוא אידיאלי לתיקון עששיות, משום שהוא ניתן לשיוף וצביעה לאחר השימוש. אם נשארו שאריות ממנו ואתם מבחינים כי זה פוגם במראה הכללי של העששית, אל תהססו להוריד אותן או לצבוע עליהן כדי לשמור על מראה אסתטי ומוקפד.

  • פוקסיפול הינו דבק חזק ועמיד ביותר.
  • דבק אפוקסי דו-מרכיבי קל לשימוש וליישום מהיר.
  • בעל יכולת הדבקה של חומרים רבים כגון: מתכת, בטון, קרמיקה, עץ, שיש, פלסטיק, זכוכית, בטון, מלט, גרניט, פרוצלן ועוד.
  • בגלל חוזקו ועמידותו הרבה הוא אידיאלי עבור תיקונים בבית, בתעשייה, בענף הרכב, לתחביבים ומלאכות.
  • דבק מעולה בעל יכולת הדבקה כשל ״הלחמה קרה״
  • החומר מיושם בקלות במריחת המשחה ומתקשה כמתכת
  • עמיד בפני מים, מזג אוויר, שמנים ובטמפרטורה של 180 מעלות בהתאם ליישום.