הסיבות לבלאי בצירי ארונות

אחד הרהיטים שסובלים הכי הרבה מבלאי הוא ארונות ובמיוחד ארונות מטבח. הסיבה היא פעולת הפתיחה והסגירה שמבצעים בהם לעיתים כל כך קרובות והיא זו שגורמת להם לשחיקה מוגברת. ארונות מטבח עם צירים מקולקלים הם מפגע של ממש. ראשית, לא ניתן לסגור אותם כראוי ולכן הכלים או המזון הנמצאים בתוכם חשופים לגמרי ותופסים אבק. שנית, דלת ארון עלולה להיתלש ממקומה לגמרי ואם יהיה מתחתיה או לידה מישהו, הוא עלול להיפצע בצורה די חמורה.

כאן בדיוק נכנס לתמונה פוקסיפול. מדובר בדבק חזק, המשמש גם בתעשייה וניתן באמצעותו להדביק מבחר עשיר של חומרים: עץ, מתכת, זכוכית, פורצלן ועוד. היתרונות הרבים של דבק אפוקסי כמו פוקסיפול כולל המחיר המשתלם והשימוש הקל, הפכו אותו לחומר המועדף לתיקונים ברחבי הבית, כולל חיזוק הברגות ותיקון צירים בארונות שכוללים שילוב בין עץ לבין מתכת.

שחזור הברגות עם דבק אפוקסי

כדי לשחזר ולתקן הברגות בדלתות המטבח ולתקן את הצירים, יש לנקות את כל המשטחים המיועדים להדבקה מאבק, שומנים ולכלוך. במקרה של ארונות מטבח מדובר בחלק הפנימי של הפלטות שמרכיבות אותן. שימו לב שבלאי בחלק הזה גורם לעץ להיות מכורסם ולא אחיד ולכן עלולות להיווצר בהן שאריות שיש לנקות ולסלק.

לאחר הניקיון, יש לערבב את הדבק. פוקסיפול הוא דבק המורכב משני חומרים וכדי ליצור אותו יש צורך בערבוב של כמויות שוות מכל חומר. האינדיקטור הטוב ביותר לכך שהדבק מוכן לשימוש הוא ששני החומרים, הלבן והאפור, קיבלו צבע אפרפר אחיד. מרחו את הדבק על המשטח המיועד להדבקה – פלטת העץ – כולל החור אליו צריך להיכנס בורג ומיד לאחר מכן הבריגו לתוכו בורג משוח בשמן או חומר סיכה שומני. הסיבה למהלך הזה היא הצורך ליצור חור באמצע הדבק. אלמנטים שומניים עוצרים את הדבק מלהתקרש עליהם וזו גם הסיבה שיש לנקות היטב את המשטח לפני השימוש. השלב עם הבורג השומני הוא קריטי, משום שאם לא תבצעו אותו ותמרחו ישירות דבק על כל המשטח, לא יישאר לכם בסופו של דבר היכן להבריג את הבורג וכל העבודה תרד לטמיון, יחד עם ארונות המטבח שלכם.

השאירו את הדבק כולל הבורג השומני במשך 10 דקות. זה הזמן שלוקח לדבק פוקסיפול להתייבש לגמרי ולאחר מכן אתם יכולים להמשיך במלאכת תיקון הצירים. הוציאו את הבורג השומני, הניחו את הציר על הדלת ובחור שנוצר הבריגו בורג ללא חומר וחזקו את ההברגה.

מעבר לעוצמה ללא פשרות, לפוקסיפול יש עוד כמה יתרונות משמעותיים. אחד מהם, הוא היכולת ללטש, לשייף ולצבוע אותו. לכן, אם בסיום התהליך אתם מבחינים כי נותרו שאריות דבר על העץ והן בולטות מאוד ושונות במהותן מהעץ עצמו, אל תהססו לשייף ולהוריד אותן. מעבר לזה, זוהי גם הזדמנות נפלאה להעניק לדלת שיפוץ מחודש ולצבוע אותה כדי שתסתיר את שאריות הדבק. לאחר ששייפתם את הפוקסיפול פשוט צבעו מעליו בצבע של שאר הדלת והתיקון הקטן שלכם לא יראה לעולם.

שחזור הברגות בכל הבית

עכשיו שאתם יודעים שהשימוש בפוקסיפול הוא כל כך קל, בצעו סריקה בבית וגלו היכן יש בלאי בארונות, עוד לפני שהם מתפרקים לגמרי. טיפול מניעתי מסוג זה יעיל לכל סוגי הארונות וכשמדובר בלא יותר מכמה דקות עבודה ודבק עם מחיר שווה לכל כיס, אתם יכולים להרשות לעצמכם לחזק הברגות בכל רחבי הבית. רצוי לשמור תמיד מלאי של פוקסיפול, לתיקונים ספונטניים ללא מאמץ וללא צורך באיש מקצוע.

  • פוקסיפול הינו דבק חזק ועמיד ביותר.
  • דבק אפוקסי דו-מרכיבי קל לשימוש וליישום מהיר.
  • בעל יכולת הדבקה של חומרים רבים כגון: מתכת, בטון, קרמיקה, עץ, שיש, פלסטיק, זכוכית, בטון, מלט, גרניט, פרוצלן ועוד.
  • בגלל חוזקו ועמידותו הרבה הוא אידיאלי עבור תיקונים בבית, בתעשייה, בענף הרכב, לתחביבים ומלאכות.
  • דבק מעולה בעל יכולת הדבקה כשל ״הלחמה קרה״
  • החומר מיושם בקלות במריחת המשחה ומתקשה כמתכת
  • עמיד בפני מים, מזג אוויר, שמנים ובטמפרטורה של 180 מעלות בהתאם ליישום.