פוקסיפול משמש לתיקונים בחצר הבית

פוקסיפול הוא דבק אפוקסי תעשייתי המשמש להדבקה של מגוון חומרים, חלקם לא שגרתיים. הוא מאפשר לא רק הדבקה של חומרים מאותו סוג, למשל מתכת אל מתכת אלא גם שילוב בין חומרים, כגון עץ ומתכת. הרב תכליתיות שלו הפכה אותו מזמן למוצר חובה בכל בית שזקוק מדי פעם לתיקונים קטנים ומשמש אנשים שמעדיפים לבצע את התיקונים האלו בעצמם ולא להזעיק איש מקצוע יקר בגלל עבודה פשוטה יחסית.

כשמדברים על חלל הבית, מדברים כמובן גם על הגינה והחצר, שגם הם זקוקים לעיתים לתיקונים. גינות מרווחות ומפוארות כוללות פעמים רבות גם ריהוט חוץ יוקרתי, כגון ספסלים מברזל, ריהוט פאטיו מעץ וכדומה. על-מנת לשמר את האווירה הייחודית שיוצר השילוב בין הצמחיה המרהיבה, האוויר הפתוח והריהוט המקסים, יש לדאוג לתיקון מיידי של כל רהיט שנפגם, נסדק או נשבר.

לכן, פוקסיפול הוא אידיאלי לעבודות מסוג זה. מדובר בדבק חזק במיוחד, עם מחיר אטרקטיבי שמאפשר רכישה ללא התלבטות ותיקון בקלי קלות, גם כשמדובר בשבר מורכב יחסית.

תיקון ספסל גינה באמצעות פוקסיפול

אחד השימושים של פוקסיפול הוא בתיקון ספסלי גינה. מדובר בפריט חוץ מיוחד במינו, שכן רוב הספסלים ממתכת מעוצבים עם אורנמנטים ועיטורים עדינים, שהופכים אותם לא רק לרהיט פרקטי אלא ליצירת אומנות בפני עצמם. לכן, הם משמשים גם לישיבה בנועם בגינה וגם לקישוט שלה ואם הם נפגעים רצוי לתקן אותם מהר כדי להמשיך ליהנות מהיתרונות הפיזיים והאסתטיים שלהם.

יש שני מקומות עיקריים בהם יכול ספסל גינה להישבר ולהינזק. האחד הוא הרגל. ספסל ללא רגל יוצא לחלוטין מכלל שימוש ורצוי להשמיש אותו בחזרה במהירות האפשרית כדי שיהיה אפשר להמשיך לשבת עליו. המיקום השני יכול להשתנות והפגיעה היא בעיקר אסתטית. למשל, הקצה של המשענת או הידית של הספסל. גם מקומות אלו רצוי לתקן במהירות משום שמתכת שנשברת עלולה ליצור קצה חד מאוד וגם אם הספסל ראוי לישיבה, עלולים להיפצע מחלק המתכת שנותר חשוף.

בין אם אתם מתקנים רגל של ספסל מתכת ובין אם חלק אחר, חשוב להשתמש בפוקסיפול. כהתחלה, יש לנקות את המשטח המיועד להדבקה משומנים, אבק ולכלוך, כדי שפעולת הדבק תהיה אפקטיבית במלואה. לאחר מכן, יש לערבב בין שני סוגי הדבקים בערכה של פוקסיפול, באמצעות שימוש בכמות שווה מכל אחד משני החומרים הנמצאים בה. הדבק מוכן כאשר החומרים יצרו צבע אחיד ויש למרוח אותו בעדינות על המשטח אותו מעוניינים להדביק. לאחר מכן, יש להמתין 10 דקות. דקות אלו מאפשרות לדבק להתייבש ולהחזיר לספסל את העמידות שלו ולכן הן חשובות בכל מקרה אבל בוודאי שחשובות כאשר מתקנים את הרגל של הספסל.

לאחר שפוקסיפול מתייבש, ניתן לשייף, ללטש ואפילו לנסר אותו. בנוסף, ניתן לצבוע ישירות עליו כך שאם נותרות שאריות ניתן להסתיר אותן באמצעות צבע. עוד לפני השלב הזה, כדאי לשייף שאריות דבק על-מנת לא לפגוע בערך האומנותי-אסתטי של הספסל ולטשטש את התיקון על-ידי הסרת שאריות הדבק והסטת תשומת הלב לצורתו הטבעית של הספסל, כולל העיטורים המיוחדים שמופיעים עליו.

פוקסיפול מדביק את כל סוגי החומרים

אם הספסל שלכם לא מורכב ממתכת אלא משילוב של חומרים, למשל עץ ומתכת, אין שום בעיה. פוקסיפול יכול להדביק בצורה עוצמתית גם חומרים שונים במהותם וכך אתם יכולים לתקן בקלות כל ספסל גינה או ריהוט גינה אחר. הוראות השימוש הן זהות וכך גם היכולת לשייף את הדבק ולצבוע מסביבו ועליו.

  • פוקסיפול הינו דבק חזק ועמיד ביותר.
  • דבק אפוקסי דו-מרכיבי קל לשימוש וליישום מהיר.
  • בעל יכולת הדבקה של חומרים רבים כגון: מתכת, בטון, קרמיקה, עץ, שיש, פלסטיק, זכוכית, בטון, מלט, גרניט, פרוצלן ועוד.
  • בגלל חוזקו ועמידותו הרבה הוא אידיאלי עבור תיקונים בבית, בתעשייה, בענף הרכב, לתחביבים ומלאכות.
  • דבק מעולה בעל יכולת הדבקה כשל ״הלחמה קרה״
  • החומר מיושם בקלות במריחת המשחה ומתקשה כמתכת
  • עמיד בפני מים, מזג אוויר, שמנים ובטמפרטורה של 180 מעלות בהתאם ליישום.