כיצד לתקן כיור שנשבר באמצעות דבק אפוקסי

יש הבדל משמעותי בין הכיורים שהיה נהוג פעם להציב בחדרי אמבטיה לכיורים שניתן למצוא היום ברוב הבתים. פעם כיורים היו פשוטים יחסית, בעיצוב מינימליסטי וצבע לבן אחיד. כיום, עם התפתחות עולמות התוכן של ארכיטקטורה ועיצוב פנים, יחד עם הנהירה אחרי טרנדים והחשיבות שמעניקים לסטייל של כל חדר בבית, הכיורים נראים אחרת לגמרי. הם מגיעים במגוון צבעים, צורות גיאומטריות ועיצובים ומתאימים לעיצוב הכללי של חדר האמבטיה והשירותים ולעיתים אפילו לעיצוב של הבית כולו.

כיור יכול גם להיסדק ולהישבר ויש חשיבות לתיקון שלו בלי קשר לעיצוב, אבל הדבר חורה במיוחד כשמדובר בכיור יוקרתי ויפה. בדרך כלל הסיבה לסדק או לשבר הוא חפץ כבד שנפל על הכיור, תוך כדי שיפוצים או בטעות. בכל מקרה, כיור שבור הוא גם לא אסתטי וגם מסוכן – אם נשברה ממנו חתיכה ונותרו פינות חדשות חשופות או אם הוא נסדק ויש סכנה שיפלו ממנו חלקים נוספים, מישהו עלול להיפצע מכך.

כדי לתקן כיור, אין צורך תמיד לקרוא לאיש מקצוע, להמתין עד שיגיע ולשלם לו סכומי כסף גבוהים. באמצעות דבק חזק כגון פוקסיפול ניתן לתקן כל כיור במהירות, בכמה שלבים קלילים.

כך תשתמשו בדבק פוקסיפול לתיקון כיורים

לפני השימוש בדבק, יש לנקות את המשטח אותו אתם עומדים להדביק. אם יהיו עליו שומנים או לכלוך, הדבק לא יצליח "להיתפס" כראוי ומלאכת הדבקת החלקים לא תצליח. הדבר נכון במיוחד לגבי כיורים מפורצלן, שכשהם נשברים עלולים להותיר אבק. לכן השתמשו במטלית או מברשת כדי לנקות את המשטח המיועד ואז ערבבו את הדבק.

את הדבק מערבבים על ידי שימוש בשני החומרים מהערכה, A ו B. כדי להשתמש בו כראוי, יש לערבב כמות שווה משני החומרים עד שהם מתאחדים לכדי משחה אחידה. את המשחה מרחו על המשטח אותו אתם מעוניינים להדביק והמתינו 10 דקות לייבוש. זמן ההמתנה הוא חיוני במיוחד במקרה של כיורים, משום שהם נמצאים תמידית בסביבה של מים. דבק פוקסיפול הוא דבק תעשייתי חזק ועמיד למים, אך יש לוודא כי הוא מיובש היטב לפני החשיפה למים.

כדאי למרוח דבק בנדיבות יחסית, כדי שאם השבר אינו אחיד, הוא יסתום גם פערים שנותרו בכיור בעקבות השבר. אם יחדרו מים אל תוך חריצים שנותרו כתוצאה מהשבר, הכיור עלול לסבול מהצטברות של רטיבות ובלאי מוקדם מדי ובסופו של דבר תצטרכו להחליף אותו לגמרי, פעולה שכרוכה בעבודה רבה ומלוכלכת של איש מקצוע וגם עולה בהתאם.

עוד תכונות נפלאות של פוקסיפול

פוקסיפול הוא דבק חזק, אך הוא ניתן לצביעה, שיוף ואפילו ניסור לאחר שהוא מתייבש. לכן, אם יש שאריות שלו סביב הכיור המעוצב שלכם, אתם יכולים בקלות לשייף אותן ולהחזיר לו את המראה האסתטי והמפואר. אם מדובר בקו סדק בפינת הכיור, תמיד אפשר להניח עליו פריט דקורטיבי נאה המיועד לחדר האמבטיה ולהסתיר אותו לחלוטין. בנוסף, המחיר של פוקסיפול הוא אטרקטיבי במיוחד, מה שהופך אותו לזמין לכל מי שמעוניין לבצע תיקונים בעצמו ומבלי לערב אנשי מקצוע.

יש לציין כי מדובר בדבק חזק המשמש בתעשייה להדבקה של מגוון חומרים. לכן, אם במקרה הכיור שלכם לא מפורצלו אלא מחומר אחר, למשל מתכת, אתם יכולים להשתמש בפוקסיפול כדי לתקן גם אותו. שימו לב כי אתם רוכשים ערכה שמיועדת לחומר אותו אתם מעוניינים להדביק, אך הוראות השימוש נשארות זהות תמיד וכוללות ערבוב בין כמויות שוות של חומרים.

  • פוקסיפול הינו דבק חזק ועמיד ביותר.
  • דבק אפוקסי דו-מרכיבי קל לשימוש וליישום מהיר.
  • בעל יכולת הדבקה של חומרים רבים כגון: מתכת, בטון, קרמיקה, עץ, שיש, פלסטיק, זכוכית, בטון, מלט, גרניט, פרוצלן ועוד.
  • בגלל חוזקו ועמידותו הרבה הוא אידיאלי עבור תיקונים בבית, בתעשייה, בענף הרכב, לתחביבים ומלאכות.
  • דבק מעולה בעל יכולת הדבקה כשל ״הלחמה קרה״
  • החומר מיושם בקלות במריחת המשחה ומתקשה כמתכת
  • עמיד בפני מים, מזג אוויר, שמנים ובטמפרטורה של 180 מעלות בהתאם ליישום.