זהירות! מדפים רופפים הם סכנה בטיחותית של ממש

אם תביטו מסביב על הבית שלכם, תגלו מדפים במבחר מקומות שייתכן ששכחתם מהם לגמרי. למדפים יש מגוון שימושים גם בסביבה הביתית וגם בסביבה המשרדית או התעשייתית. הם משמשים לאחסון ספרים, פריטי אומנות, עציצים קטנים, ציוד משרדי ועוד. בשל המודולריות שלהם והעובדה כי ניתן לתלות אותם בגבהים משתנים, הם נחשבים פריט עיצוב שמשלב בתוכו פונקציונליות ונוי. הבעיה מתחילה כשאנחנו מתפתים להעמיס על המדפים קצת יותר ממה שהם מסוגלים להכיל. במקרה כזה מדובר בסכנה אמיתית. תארו לכם שהילד שלכם או חיית המחמד עוברים מתחת למדף בדיוק כשהוא מתמוטט? התוצאה עשויה להיות הרסנית במיוחד. כך גם במקומות עבודה: אם יקרוס מדף מלא קלסרים או ציוד אחר, ייווצר אי סדר נוראי וחמור מכך, מישהו עלול להיפצע.

חיזוק מדפים עם דבק אפוקסי

על-מנת לחזק את המדפים ולסייע להיות עמידים יותר, ניתן יש להבין תחילה ממה הם מורכבים. המדף מורכב מהפלטה עליה מונח הציוד ומברגים. האלמנט הקטן אך משמעותי שנוטים לשכוח מחשיבותו, הוא דווקא הדיבלים אליהם מבריגים את הברגים. חיזוק שלהם יבטיח הברגה בטוחה יותר והברגה בטוחה יותר, משמעה מדף חזק.

כדי לחזק את הדיבלים ניתן להשתמש בדבק חזק דוגמת פוקסיפול, שהשימוש בו קליל ופשוט אך התוצאה שהוא נותן היא משמעותית מאוד. ראשית, יש לנקות את המשטח הרצוי מאבק ושומנים, על-מנת שהדבק ייתפס עליו בצורה אידיאלית. לאחר מכן, יש לקחת שתי שפופרות ממארז פוקסיפול ולערבב את הדבק הלבן ואת הדבק האפור, עד לקבלת משחה בצבע אחד שהיא דבק אפוקסי חזק ועמיד. את הדבק יש למרוח על הדיבלים עצמם ומיד להכניס אותם לחורים המיועדים אליהם. לאחר מכן, יש להמתין כעשר דקות עד להתייבשות החומר ואז להבריג את הברגים לתוך הדיבלים ולתלות את המדף.

דבק פוקסיפול מבטיח כי לא תתרחש תזוזה של הדיבלים ובעקבותיה תזוזה של הברגים. כאמור, כל תזוזה כזו עלולה להביא לקריסת המדף, פציעות ואי סדר. לכן, דבק פוקסיפול הוא פתרון מעולה למי ששואף להתקין מדפים ולהעמיס עליהם ללא חשש והוא מתאים למידוף במגזר הפרטי והעסקי, שכן הוא תורם לחוזק המדפים בצורה שמאפשרת להניח עליהם דברים כבדים ממה שחשבתם. את המדפים אתם יכולים לתלות בכל מקום בבית ובמשרד, למשל גם בחדרי ילדים, ללא חשש.

היתרונות של דבק אפוקסי

ישנם דברים בבית שאנו מעדיפים לבצע בעצמנו, במיוחד אם הם מינוריים יחסית: החלפת נורה, התקנת מדפים, צביעה קלילה ועוד. היתרון של דבק אפוקסי כמו פוקסיפול הוא שהוא מאפשר לחובבי ה DYI לבצע את כל התהליך, ללא סיוע מקצועי. אם פעם שיטות תעשייתיות לשיפוצים ותיקונים היו זמינות רק לבעלי מקצוע בתחום, הרי שהיום דבק חזק כמו פוקסיפול זמין לכל דורש. גם הוראות השימוש פשוטות מאוד. לכן, כל מי שרוצה לחולל שינוי ולתלות מדפים חדשים יכול לעשות זאת גם אם הוא חסר ניסיון.

עוד יתרון משמעותי של פוקסיפול הוא לא רק היותו דבק חזק אלא הוא גם מאפשר לבצע בו תיקונים כמו צביעה וליטוש לאחר השימוש וההתייבשות. זה מסייע בשמירה על אסתטיקה ומאפשר לכם לתלות מדף עם פריטים דקורטיביים מבלי החשש שהדבק או חלקים ממנו יבלטו לרעה ויכערו את התוצאה כולה. הפוקסיפול הוא דבק עמיד, כך שאם התקנתם מדף עם דבק אפוקסי וטרם השתמשם אותו או שביצעתם את הפעולה מזמן, אתם יכולים להיות רגועים ולדעת שהוא יהיה תקין גם לאחר זמן מה.

✔פוקסיפול הינו דבק חזק ועמיד ביותר.
✔דבק אפוקסי דו-מרכיבי קל לשימוש וליישום מהיר.
✔בעל יכולת הדבקה של חומרים רבים כגון: מתכת, בטון, קרמיקה, עץ, שיש, פלסטיק, זכוכית, בטון, מלט, גרניט, פרוצלן ועוד.
✔בגלל חוזקו ועמידותו הרבה הוא אידיאלי עבור תיקונים בבית, בתעשייה, בענף הרכב, לתחביבים ומלאכות.
✔דבק מעולה בעל יכולת הדבקה כשל ״הלחמה קרה״
✔החומר מיושם בקלות במריחת המשחה ומתקשה כמתכת
✔עמיד בפני מים, מזג אוויר, שמנים ובטמפרטורה של 180 מעלות בהתאם ליישום.