השרפרף נשבר? פוקסיפול מדביק הכל

אחד החומרים שאנחנו הכי משתמשים בהם ברחבי הבית הוא עץ. אמנם זה נראה כי העיצוב המודרני השתלט כבר על כל חלקה טובה, אבל מבט מהיר בריהוט שלנו מעיד כי לעץ שמור מקום של כבוד ומעבר לכך, כיום הדגש הוא על שימוש בעץ כמה שיותר איכותי וחזק, ליצירת רהיטים בעלי מראה יוקרתי ועמידות לטווח ארוך.

סוג אחד של רהיטים מעץ שלא זוכה למספיק קרדיט, הוא שרפרפים. בדרך כלל, הם נמצאים בכל בית ומשמשים אותנו בפעולות היומיומיות, אך רק כשהם נשברים אנו מבינים כמה הם חיוניים עבורנו. שרפרפים מרופדים יכולים לשמש לישיבה, יש שרפרפים שנועדו לעמידה עליהם על-מנת להגיע לגובה, יש שרפרפים מעוצבים המשמשים כהדום נאה להניח עליו את הרגליים בזמן הישיבה על הספה ויש אפילו שרפרפים רב תכליתיים עם חלק עליון נפתח וארגז אחסון מובנה.

החלק שבדרך כלל נוטה להישבר בשרפרף, הוא הרגליים. זה נובע משום שכל המשקל שלו ושל האדם שיושב/עומד עליו יוצר עומס על שטח פנים צר יחסית ולכן הבלאי של הרגליים מהיר יחסית, גם אם שאר השרפרף נראה מצוין וחדיש.

כדי לתקן רגל של שרפרף, כל שצריך הוא דבק אפוקסי חזק כמו פוקסיפול, שמאפשר לכם לבצע את התיקון בעצמכם, במהירות ובקלילות. החוזק של פוקסיפול הוא זה שגורם לו "לככב" גם כדבק תעשייתי והוא זה שמבטיח שהשרפרף יישאר עמיד אחרי התיקון ותוכלו להעמיס עליו כל משקל ללא חשש לשבירה חוזרת. הדבר חשוב במיוחד משום ששרפרף שנשבר בדיוק כשאתם עומדים או יושבים עליו עלול לגרום לכם ליפול ולהיפצע. לכן, פוקסיפול הוא הפתרון האידיאלי במקרה זה.

כך תשתמשו בדבק פוקסיפול לתיקון כיורים

לפני השימוש בדבק, יש לנקות את המשטח אותו אתם עומדים להדביק. אם יהיו עליו שומנים או לכלוך, הדבק לא יצליח "להיתפס" כראוי ומלאכת הדבקת החלקים לא תצליח. הדבר נכון במיוחד לגבי כיורים מפורצלן, שכשהם נשברים עלולים להותיר אבק. לכן השתמשו במטלית או מברשת כדי לנקות את המשטח המיועד ואז ערבבו את הדבק.

את הדבק מערבבים על ידי שימוש בשני החומרים מהערכה, A ו B. כדי להשתמש בו כראוי, יש לערבב כמות שווה משני החומרים עד שהם מתאחדים לכדי משחה אחידה. את המשחה מרחו על המשטח אותו אתם מעוניינים להדביק והמתינו 10 דקות לייבוש. זמן ההמתנה הוא חיוני במיוחד במקרה של כיורים, משום שהם נמצאים תמידית בסביבה של מים. דבק פוקסיפול הוא דבק תעשייתי חזק ועמיד למים, אך יש לוודא כי הוא מיובש היטב לפני החשיפה למים.

כדאי למרוח דבק בנדיבות יחסית, כדי שאם השבר אינו אחיד, הוא יסתום גם פערים שנותרו בכיור בעקבות השבר. אם יחדרו מים אל תוך חריצים שנותרו כתוצאה מהשבר, הכיור עלול לסבול מהצטברות של רטיבות ובלאי מוקדם מדי ובסופו של דבר תצטרכו להחליף אותו לגמרי, פעולה שכרוכה בעבודה רבה ומלוכלכת של איש מקצוע וגם עולה בהתאם.

הוראות השימוש בפוקסיפול

כדי לתקן רגל של שרפרף, צריך להשתמש בדבק פוקסיפול המיועד למשטחי עץ. בשלב הראשון, יש לנקות את המקומות המיועדים להדבקה מלכלוך ושומנים ולאחר מכן למרוח עליהם את הדבק.

את הדבק יוצרים על ידי ערבוב של שני החומרים בערכה, A ו B. כאשר הם אחידים, סימן שהדבק מוכן לשימוש. מורחים ממנו על רגל השרפרף ומצמידים אותה בחזרה אליו. לאחר מכן, ממתינים 10 דקות עד שניתן להשמיש שוב את השרפרף, ההמתנה של דקות אלו היא חשובה להתייבשות של הדבק ואסור לוותר עליה, משום שדבק שלא התייבש כראוי עלול לגרום לרגל להישבר שוב ולהתנתק מהשרפרף ואם זה מתרחש כשאתם נמצאים עליו, זה מסוכן מאוד.

לאחר שהדבק התייבש, ניתן לנסר, ללטש, לשייף ולצבוע אותו. זהו אחד היתרונות הבולטים של פוקסיפול והסיבה שהוא משמש לא רק בתעשייה אלא גם בזירה הביתית המעוצבת. לשרפרפים יש בדרך כלל עיצוב ייחודי שהופך אותם לפריט שהוא לא רק פרקטי, אלא גם דקורטיבי. לכן, לא כדאי "לקלקל" את העיצוב שלהם עם שאריות דבק בולטות ולא אסתטיות. השתמשו באמצעים שונים על-מנת לשייף את הדבק, לצבוע מסביב ולהחזיר לרגל את צורתה הטבעית ואף אחד לעולם לא ידע שהשרפרף היה שבור ועבר תיקון.

פוקסיפול מתאים להדבקה של כל רהיטי העץ

גם רהיטים אחרים מעצים עמידים עלולים להתבלות ולהישבר. רגליים של שולחן, כוננית או כסא, יכולות להינזק כמו רגליים של שרפרף וגם במקרה שלהן, כל נזק כזה הוא לא רק מסוכן בזמן אמת, אלא פוגם גם בהתנהלות בבית. לכן, החזיקו תמיד כמה שפופרות של פוקסיפול בהישג יד. המחיר הנוח שלו מאפשר לכם לרכוש כמה ערכות שתמיד יהיו זמינות עבורכם ובמידה ומשהו מתקלקל בבית או דורש שיפוץ מיידי, התיקון הוא בו במקום.

  • פוקסיפול הינו דבק חזק ועמיד ביותר.
  • דבק אפוקסי דו-מרכיבי קל לשימוש וליישום מהיר.
  • בעל יכולת הדבקה של חומרים רבים כגון: מתכת, בטון, קרמיקה, עץ, שיש, פלסטיק, זכוכית, בטון, מלט, גרניט, פרוצלן ועוד.
  • בגלל חוזקו ועמידותו הרבה הוא אידיאלי עבור תיקונים בבית, בתעשייה, בענף הרכב, לתחביבים ומלאכות.
  • דבק מעולה בעל יכולת הדבקה כשל ״הלחמה קרה״
  • החומר מיושם בקלות במריחת המשחה ומתקשה כמתכת
  • עמיד בפני מים, מזג אוויר, שמנים ובטמפרטורה של 180 מעלות בהתאם ליישום.