גננים חובבים? כך תשמרו על הגינה שלכם

אם יש משהו שמאתגר גננים שעוסקים בכך כתחביב, זה השמירה ההרמטית על הפרחים והצמחים שהם מטפחים באהבה גדולה. שמירה על שלמותם של אלו, לא באה לידי ביטוי רק בהשקיה נכונה והצבה בתאורה אידיאלית, אלא גם בעציצים בהם בוחרים להניח את אלו. יש כיום בשוק מגוון סוגים של עציצים, אך לאף סוג אין את הנופך הקסום של עציצים מקרמיקה. לעציצים מקרמיקה מראה מסורתי מצד אחד ומצד שני מתאימים גם לגינה או למרפסת המודרניות ביותר.

עציצים הם הפריטים הדקורטיביים העיקריים בכל גינה ופינה צומחת ויש להשקיע ולטפח אותם לא פחות מהצמחים עצמם כדי ליהנות ממראה מרהיב וטבעי.

כשנשבר עציץ מקרמיקה, יש סכנה לכל הצמח, שזקוק למקום יציב לגדול ולכלי קיבול לאדמה. לכן תיקון עציצים צריך להיות משהו שכל גנן חובב יודע לעשות ובאמצעות דבק אפוקסי כמו פוקסיפול, זה אפשרי ללא מאמץ. תוך כמה דקות העציץ שוב שלם והצמחים יכולים לשוב וליהנות מבית לח ומזמין.

כך תתקנו עציץ ללא מאמץ עם דבק פוקסיפול

אם נשבר לכם עציץ מקרמיקה, אין דרך יותר פשוטה לתקן אותם משימוש בדבק אפוקסי. כדי להדביק את שברי העציץ, ראשית יש לנקות את המשטח המיועד להדבקה מלכלוכים ואבק, באמצעות מטלית או מברשת. צעד זה הוא חשוב משום שומנים ולכלוך מונעים מהדבק "להיתפס" על המשטח והתוצאה בסופו של דבר תהיה לא מוצלחת כפי שאתם שואפים אליה. לאחר הניקיון יש להכין את הדבק וכשמדובר בפוקסיפול מדובר בפעולה פשוטה ביותר: משתמשים בכמות שווה משני הרכיבים בערכה, A ו B ומערבבים, עד לקבלת דבק אחיד. את הדבק מורחים על המשטח המיועד להדבקה וממתינים עשר דקות. לאחר הדקות האלו, יש להסיר שאריות של חומר. אחד היתרונות המשמעותיים של פוקסיפול הוא שניתן לשייף אותו ואף לצבוע עליו ובמקרה של עציצים זהו יתרון רציני משום שיש רצון לשמור על חזותם האסתטית גם מעבר לצורה השלמה. לכן, מיד בסיום התיקון אתם יכולים לא רק לשייף ולהחליק את פני העציץ משאריות של דבק, אלא גם לצבוע אותו מחדש בצורה שתסתיר את המקום בו ביצעתם את ההדבקה. מכיוון שמדובר בקרמיקה, חומר קל יחסית לצביעה, האפשרויות העומדות לרשותכם הן נרחבות ויש לכם הזדמנות להעניק לו מראה מחודש ומרהיב שיוסיף אור ורעננות לכל חדר שהוא יוצב בו.

עוד יתרון של פוקסיפול כאמצעי לתיקון עציצים מקרמיקה, הוא העמידות שלו בפני מים. כידוע, עציצים סופגים מים באופן קבוע כאשר משקים את האדמה שבתוכם. בניגוד לדבקים לא עמידים במים, פוקסיפול מגלה עמידות של דבק תעשייתי ולאחר התיקון איתו אפשר להשקות את העציץ ללא חשש.

אם אתם מחזיקים בבית כמה עציצים ומגננים אותם באופן קבוע, כדאי לשמור בהישג יד פוקסיפול לכל מקרה שלא יהיה. כך, אם ישבר עציץ בפתאומיות, תוכלו לתקן אותו באותה מהירות ולהחזיר את הפרחים או הצמחים לעציץ שלם ויפה. המחיר המשתלם של פוקסיפול הופך אותו לדבק תעשייתי אידיאלי למקרים מסוג זה ומאפשר לכם להצטייד במלאי של דבק לכל מטרה.

פוקסיפול מדביק הכל… ועוד כמה דברים

עוד יתרון של פוקסיפול הוא מגוון החומרים שהוא מסוגל להדביק, עם אותה שיטה של ערבוב, הדבקה, המתנה וסילוק שאריות. זה מאפשר לכם לא רק להדביק ולתקן עציצים מקרמיקה, אלא לתקן עציצים שיש עליהם אלמנט דקורטיבי ממתכת, למשל. כמו כן, דבק אפוקסי מאפשר לכם לבצע מבחר תיקונים קטנים בבית בעצמכם, במהירות ובקלות.

  • פוקסיפול הינו דבק חזק ועמיד ביותר.
  • דבק אפוקסי דו-מרכיבי קל לשימוש וליישום מהיר.
  • בעל יכולת הדבקה של חומרים רבים כגון: מתכת, בטון, קרמיקה, עץ, שיש, פלסטיק, זכוכית, בטון, מלט, גרניט, פרוצלן ועוד.
  • בגלל חוזקו ועמידותו הרבה הוא אידיאלי עבור תיקונים בבית, בתעשייה, בענף הרכב, לתחביבים ומלאכות.
  • דבק מעולה בעל יכולת הדבקה כשל ״הלחמה קרה״
  • החומר מיושם בקלות במריחת המשחה ומתקשה כמתכת
  • עמיד בפני מים, מזג אוויר, שמנים ובטמפרטורה של 180 מעלות בהתאם ליישום.