מהו רדיאטור ולמה הוא עלול להינזק?

רדיאטור הוא חלק עיקרי באוטו, שתפקידו לקרר את המנוע. הרדיאטור ממוקם בחלקו הקדמי של כלי הרכב והוא בנוי מצלעות קירור שבתוכן נוזל. כשטמפרטורת המנוע עולה, מופעל מאוורר חשמלי אשר מקרר את הנוזל וזה בתורו מקרר את המנוע. שמירה על טמפרטורת מנוע תקינה היא עניין קריטי, משום שמנוע שמתחמם יותר מדי עלול להפסיק לפעול, מה שיוביל את הרכב להיתקע ואף להסב נזק לחלקים נוספים בו. רדיאטור עלול להתקלקל ויכולות להיות לכך סיבות שונות. סיבה אחת, היא שימוש במים שגורמים לצבירת אבנית והצטברות לכלוך וסותמים את הצינורות. לכן, מומלץ להשתמש בנוזל רדיאטורים ייעודי ולא במים רגילים. סיבה נוספת היא נזק לצינורות עקב אבן או עצם זר אחר שנתקל במכונית בזמן הנסיעה. בעקבות כך עלול להיווצר חור, ונוזל הרדיאטור ינזל מהם ולא יבצע את עבודת הקירור. מעבר לכך, רדיאטור יכול לסבול מתהליכי קורוזיה ובלאי טבעיים, הנובעים משימוש ברכב לאורך זמן.


כיצד תאתרו נזילה ברדיאטור?

אם הנזילה גדולה, תראו באופן בולט את המים מטפטפים מן האוטו. במידה ואתם חושדים בנזילה קטנה יותר, בדקו כל כמה זמן אתם צריכים למלא נוזל רדיאטור. אם זה באופן תכוף מהרגיל, סימן שישנה נזילה והיא דורשת טיפול.

דבק אפוקסי לסתימת חור ברדיאטור

אם הנזילה גדולה, תראו באופן בולט את המים מטפטפים מן האוטו. במידה ואתם חושדים בנזילה קטנה יותר, בדקו כל כמה זמן אתםרגע לפני שאתם רצים למוסך כדי להחליף רדיאטור, כדאי לפעול בדרכים אחרות, זולות ונגישות יותר. ביקור במוסך עלול לעלות לכם ביוקר ובמיוחד אם מדובר במוסך לא אמין ש "ימצא" בעיות מפתיעות חדשות בנוסף לרדיאטור הפגום, או יגבה מכם סכומים מופרכים על התיקון או ההחלפה. אחת הדרכים היעילות ביותר לתקן חור ברדיאטור, היא באמצעות דבק אפוקסי, למשל פוקסיפול. מדובר בדבק חזק ביותר המשמש גם בתעשייה כבדה ולכן, הוא המתאים ביותר לתקלות כגון חור ברדיאטור.

כדי לתקן את הרדיאטור באמצעות דבק פוקסיפול, ראשית יש לנקות את המשטח סביב החור היטב. לאחר מכן יש לערבב כמות שווה של חומר משתי השפופרות באריזה, בהתאם לגודל המשטח שאתם מעוניינים לתקן. הערבוב יצור דבק, בצבע אחיד, אותו יש למרוח על המשטח המיועד ולהמתין כעשר דקות לייבוש. לאחר מכן ניתן להסיר עודפי חומר ואפילו ללטש ולצבוע את האיזור מבלי לפגוע בדבק.

מה לא לעשות? לא להשתמש באיזולירבנד למשל. זהו פשוט לא פתרון יעיל שכן מדובר במערכת עם טמפרטורות משתנות שיפגעו באיטום ויגמרו לו לנשור. פוקסיפול הוא דבק אפוקסי חזק במיוחד, והוא עמיד בפני מים, מזג אוויר, שמנים ואף טמפרטורה של 180 מעלות. עוד שיטה שיעילה רק בנסיבות מסוימות, היא שימוש בנוזל לסתימת נזילות. החיסרון של שיטה זו הוא שהנוזל מתאים רק לנזילות קטנות יחסית ושהשימוש בו מסורבל וכולל מעקב מדוקדק אחרי ההוראות. מהבחינה הזו, השימוש בדבק פוקסיפול קליל בהרבה ואם מקפידים על הוראות השימוש הפשוטות, התוצאה המוצלחת לא מאחרת להגיע.


למי מתאים השימוש בדבק אפוקסי?

אם הנזילה גדולה, תראו באופן בולט את המים מטפטפים מן האוטו. במידה ואתם חושדים בנזילה קטנה יותר, בדקו כל כמה זמן אתםהיתרון הגדול של פוקסיפול הוא הקלות בו ניתן להשתמש בו. ההוראות כוללות רק כמה צעדים פשוטים ולכן, הוא אידיאלי עבור כל מי שמעוניין לתקן נזילה ברדיאטור אך לא מחשיב את עצמו מכונאי או מבין גדול ברכבים.

המוטו של הדבק הוא "פוקסיפול מדביק הכול" שכן יש לו מגוון שימושים גם במגזר הפרטי וגם בתעשייה. פוקסיפול מתאים להדבקה של מגוון חומרים, גם מורכבים מאוד. כל התכונות האלו הופכות אותו לאידיאלי עבור תיקון נזילות ברדיאטור, יחד עם המחיר האטרקטיבי שלו שלא משתווה למחיר של תיקון במוסך.

✔פוקסיפול הינו דבק חזק ועמיד ביותר.
✔דבק אפוקסי דו-מרכיבי קל לשימוש וליישום מהיר.
✔בעל יכולת הדבקה של חומרים רבים כגון: מתכת, בטון, קרמיקה, עץ, שיש, פלסטיק, זכוכית, בטון, מלט, גרניט, פרוצלן ועוד.
✔בגלל חוזקו ועמידותו הרבה הוא אידיאלי עבור תיקונים בבית, בתעשייה, בענף הרכב, לתחביבים ומלאכות.
✔דבק מעולה בעל יכולת הדבקה כשל ״הלחמה קרה״
✔החומר מיושם בקלות במריחת המשחה ומתקשה כמתכת
✔עמיד בפני מים, מזג אוויר, שמנים ובטמפרטורה של 180 מעלות בהתאם ליישום.

One thought on “איך נתקן רדיאטור דולף?

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Comments are closed.